انتخاب یک فیزیوتراپیست خوب

فیزیوتراپی بیمه
زمان مطالعه: 3 دقیقه

 معیار های انتخاب یک فیزیوتراپیست خوب

در ابتدا باید گفت که انتخاب یک فیزیوتراپیست خوب برای افراد آسیب دیده بسیار امری مهم و حیاتی تلقی می شود زیرا بهبود وضعیت بدنی آن ها بعد از آسیب، کاملاً به این شخص ارتباط دارد.هر چقدر در دقت و انتخاب فیزیوتراپیست وسواس به خرج دهید، می توانید در بهبود خود نتیجه آن را مشاهده نمایید. با خواندن مطلب نوشته شده، برای شناخت معیار های انتخاب یک فیزیوتراپیست خوب و ماهر به شما کمک خواهیم کرد.

فیزیوتراپی کمر

تعریف کلی فیزیوتراپی و فیزیوتراپیست

فیزیوتراپی یکی از اواع درمان های سرپایی محسوب می شود و با توجه به عوارض بسیار کمی کمه نسبت به روش های دیگر مانند: عمل جراحی دارد، امروزه بسیا محبوب در بین مرده شده است. در این روش با دستگاه های مختلف یا حرکات آموزش داده شده توسط پزشک، فرد احساس بهبودزیادی در ماهیچه ها و اسکلت بدنی خود دارد.

در این روش علاوه بر دستگاه های مختلف از انواع پرتو های بی خطر، جریانات برقی، نور، گرما و ماساژ استفاده می کنند. تمامی این ابزار و اقدامات در جهت بهبود عملکرد حرکتی فرد آسیب دیده می باشد.

فرد فیزیوتراپیست کسی است که با تحصیل در این رشته و گذراندن دوره های تخصصی توانسته، راه و روش این درمان را یاد بگیرد. توجه داشته باشید که تنها تحصیلات آکادمی در این زمینه مطرح نیست و مواردی هم چون: استعداد، هوش  تجربه نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشند. این افراد وظیفه اصلی خود یعنی تشخصی و درمان در را به خوبی قادرند انجام دهند.

کلینیک فیزیوتراپی مدنی طرف قرار داد با بسیاری از بیمه های معتبر کشور

نکات مهم در هنگام انتخاب فیزیوتراپیست خوب

داشتن مجوز

امروزه با وجود سخت گیری های مختلف در این حوزه اما افرادی هستند که اقدام به کلاهبرداری از بیماران می کنند. یکی از این موارد، اقدام به درمان های خود سرانه و بدون مجوز است. توجه داشته باشید که در دام این افراد شیاد گرفتار نشوید.

خواستن سوابق پزشکی از بیمار

پزشک ماهر در ابتدای امر از بیمار خود می خواهد که او را در جریان سوابق پزشکی خود قرار دهد. با این کار تراپیست می تواند برنامه ای موثر، با توجه به سوابق پزشکی بیمار برای او تدارک ببیند.

بررسی وضعیت مفاصل

بررسی وضعیت مفاصل توسط تراپیست بسیار مهم و حساتی ست. این کار را با بررسی و لمس مفاصل بیمار انجام می دهد. از طرفی برخی از متخصصان به این منظور اقدام گرفتن تست از بیمار نیز می کنند.

داشتن روی خوش و روحیه

معمولاً افراد آسیب دیده جسمی به دلیل آن که نمی توانند مانند افراد سالم به امور روزمره خود رسیدگی کنند دارای علائم افسردگی می باشند. پس در این موارد و مراجعه به فیزیوتراپیست خوب، باید به آن ها روحیه داد و با روی خوش برخورد کرد.

ارزیابی عینی

ارزیابی دامنه عینی با انجام فعالیت های ذکر شده در ادامه انجام می پذیرد . این فعالیت ها عبارتند از: معایته با کمک لمس، بررسی دامنه حرکت مفاصل بدن، ارزیابی مقدار قدرت عضلات و ماهیچه ها، بررسی عصب ها، انجام زمایش های مورد نیاز و غیره می باشد.

تنظیم نمودن برنامه موثر بر سلامت

پس از بررسی تمامی موارد گفته شده تسط فیزیوتراپیست، حال نوبت آن است که برنامه ای موثر برای فرد آسیب دیده چیده شود. این برنامه باید مشکل جسمی فرد، ناحیه آسیب دیده، برنامنه روتین زندگی و نیازهای شخصی او را در بر بگیرد. این که برنامه ای تنها بر یک بعد فرد مثلاً تنها سلامتی فرد تنظیم شده باشد و باقی ابعاد زندگی او در نظر گرفته نشده باشد، اصلاً مناسب نخواهد بود.

توجه داشته باشید که در هنگام تنظیم این برنامه متخصص به شما دو برنامه اعلام می کند. یکی از آن ها انجام حرکات در داخل کلینیک و با کمک تراپیست شما است و برنامه دیگر نیز در منزل خواهد بود و گزارش انجام آن را باید در جلسه بعد به فیزیوتراپیست خود اعلان نمایید. تمامی موارد به شما می کند تا بتوانید فیزیوتراپیست خوب و خبره را برای درمان خود انتخاب نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن‌های تماس:
۰۲۱-۷۷۴۵۷۲۹۲
۰۲۱-۷۷۴۵۹۵۴۵

● ساعات پاسخگویی: از ۱۰ صبح تا ۸ شب
● حتی روزهای تعطیل