بررسی تمرینات فیزیوتراپی پارگی مینیسک

مینیسک پا
زمان مطالعه: 3 دقیقه

تمرینات فیزیوتراپی پارگی مینیسک

تمرینات فیزیوتراپی پارگی مینیسک می تواند بسیار برای ترمیم آن، موثر باشد. آسیب های مینیسک یکی از شایع ترین آسیب هایی است که در (Surrey Physio)دیده شود. این بخش یک تکه غضروف C شکل است، که در میان مفصل زانو، قرار گرفته است. برای آن که یک برنامه ورزشی موثر باشد، باید متناسب با توانایی فرد شروع و تا زمانی که بیمار توانایی لازم را به دست آورد ادامه یابد.

این نوع آسیب، در بین ورزشکاران و افراد بالای 55 سال، شایع است. این آسیب سبب درد، تورم و مشکل خم کردن یا صاف کردن زانو می شود. درمان این معضل می تواند شامل: استراحت و فیزیوتراپی برای آسیب های جزئی باشد. بااین حال ممکن است از روش های تهاجمی مانند : آرتروسکوپی برای پارگی های شدید بسته به سن بیمار، در نظر گرفته شود. گفتنی است که بهبودی، به شدت پارگی و هرگونه ساییدگی زمینه ای روی مفصل زانو، بستگی دارد.

پارگی مینیسک

بررسی فواید تمرینات فیزیوتراپی پارگی مینیسک

در ادامه مطلب قصد داریم، تعدادی از تمرینات مناسب برای ترمیم پارگی مینیسک را برای شما شرح دهیم.

تمرین VMO چهار سر ران با دامنه داخلی

برای این تمرین نیاز به یک باند ورزشی هم خواهید داشت. ابتدا باید صاف بایستید و یک باند ورزشی را دور یک پایه میز و انتهای دیگر را، در پشت زانوهای خود ببندید. در این وضعیت گام های شما باید رو به جلو باشد، زانوها کمی خم شده تا مطمئن شوید باند کشیده شده است. زانو ها و پاهای خود را در یک راستا قرار دهید و در برابر مقاومت باند صاف نگه دارید سپس به آرامی شروع به برگردان پاها نمایید.

لازم است این تمرین را 12 الی 14 بار در دو ست، روزانه انجام دهید.

تمرین برد داخلی VMO LONG SIT

برای انجام این حرکت از فیزیوتراپی برای درمان پارگی مینیسک، باید ابتدا یک باند ورزشی را دور پای خود قرار داده و آن را با دست محکم بگیرید، در این وضعیت، عضله داخلی ران خود را منقبض کنید، درحالی که باند را به سمت جلو می برید با صاف کردن پای خود به طور کامل، اجازه دهید پاشنه پا از شما دور شود. در دور ترین حالت نگه دارید و دوباره پاها را به حالت اولیه بازگردانید. این تمرین به تقویت عضلات 4 سر ران کمک می کند. گفتنی است که باید روزانه 12 الی 14 بار در دو ست این تمرین را انجام دهید.

تمرین پل با توپ

برای انجام این تمرین، از تمرینات فیزیوتراپی پارگی مینیسک، باید صاف به پشت دراز بکشید و زانوهایتان را خم کنید. یک توپ پیلاتس را بین ران های خود گذاشته و پاهای خود را منقبض کنید در این حالت، تلاش کنید بدن را به سمت بالا بکشید. می توانید بازوها را در کنار خود نگه داشته و برای حفظ تعادل از آن ها استفاده کنید

. در این وضعیت باید مطمئن شوید که حالت بدن خود را خوب حفظ کرده اید و با فشار دادن شکم به سمت ستون فقرات، عضلات عمقی شکم را منقبض نمایید. این تمرین برای تقویت عضلات شکم، کمر، گلوتئال و همسترینگ مناسب است. این تمرین را روزانه باید در 3 ست 10 تایی انجام دهید.

تقویت عضلات چهار سر ران با کش ورزشی

بنشینید، زانوی خود را خم کرده و یک کش ورزشی در اطراف کف پای خود قرار دهید. پاها را صاف کنید. در این وضعیت احساس می کنید که عضلات چهار سر ران در حال فعالیت هستند. روزانه این تمرین را در 3 ست 10 تایی باید انجام دهید.

جمع بندی

امروزه بسیاری از افراد به دلیل مشکلات و یا شرایط زندگی دچار آسیب در مینسیک زانو می شوند. درمان های مختلفی برای حل این معضل در نظر گرفته خواهد شد اما تاثیر گذار ترین آن ها انجام تمرینات فیزیوتراپی پارگی مینیسک است که می تواند بسته به میزان آسیب، بسیار موثر واقع شود. گفتنی است که این تمرینات باید تحت نظر پزشک تنظیم و به انجام برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن‌های تماس:
۰۲۱-۷۷۴۵۷۲۹۲
۰۲۱-۷۷۴۵۹۵۴۵

● ساعات پاسخگویی: از ۱۰ صبح تا ۸ شب
● حتی روزهای تعطیل