تمرینات فیزیوتراپی کل بدن در خانه

فیزیوتراپی در منزل و خانه
زمان مطالعه: 3 دقیقه

 معرفی و بررسی همه جانبه تمرینات فیزیوتراپی کل بدن در خانه

ورزش های کامل در فیزیوتراپی کل بدن، فواید زیادی دارد.  به عنوان یکی از بزرگترین مزایای آن می توان به انجام آن ها در هر محلی اشاره کرد. زیرا برخی از تمرینات را نمی توان به غیر از کلینیک در محیط دیگری تمرین کرد اما با استفاده از این تمرینات در خانه می توانید در هر شرایطی در منزل هستید، از آن بهره ببرید. این حرکات می تواند باعث بهبود سلامتی بدن شما شده و آن را همیشه در حالت آماده نگه دارد.

فیزیوتراپی های خانگی

تمرینات فیزیوتراپی کل بدن در خانه

تمرینات بسیاری را می توان در خانه با سطوح مختلفی از سختی انجام داد. اما باید انتخاب و انجام هر یک از آنها با توجه به شرایط روحی و بدنی شما باشد. در غیر این صورت نه تنها نتیجه مثبت حاصل نمی شود بلکه بدن آسیب شدید دیده و می تواند خطرناک نیز باشد. این حرکات عبارتند از:

جک های جامپینگ

جک های جامپینگ یک تمرین عالی برای شرع حرکات هستند. زیرا  با انجام آن ها، ضربان قلب شما مقدار بسیار زیادی افزایش می یابد. و بدن را برای انجام تمریکات بعدی گرم می کند. همچنین برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند می تواند یک ورزش بسیار مفید برای چربی سوزی باشد. لازم به ذکر است که اگر با هدف فیزیوتراپی و تقویت عضلات تمرین را انجام می دهید حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

اسکوات

در این تمرین مهم است که تمام بدن درگیر حرکات شود. گفتنی است که در هنگام انجام اسکوات باید مطمئن شوید که پاهای خود را به طور مناسب و به اندازه عرض شانه باز کرده اید. و بر روی هر یک از جزئیات این تمرین، تمرکز نمایید. در حالت اسکوات باید چند ثانیه بمانید وسریعاً به حالت اولیه بازنگردید.

تمرین PUSH_UPS

این تمرین ممکن است در ابتدا سخت به نظر برسد اما با گذشت زمان و تکرار آن، سختی تمرین از بین می رود. این حرکات به قدرت بالا تنه عضلات سه سر، قفسه سینه، قسمت بالایی پشت و شانه ها تاثیر می گذارد. اگر هدف شما افزایش قدرت عضله است، علاوه بر تمرینات مخصوص، تمرینات فشاری را حتماً در برنامه ورزشی خود بگنجانید. زیرا افزایش عضله در نهایت منجر به سوزاندن چربی می شود.

لانگز

این تمرین پایین تنه افراد را مورد هدف قرار می دهد. لانگز دارای انواع مختلفی است. بنابر این اگر لانژهای سنتی را خیلی سخت دانسته و از تکرار آن خسته شده اید، می توانید از لانژهای جانبی، کوتاه، پیچشی یا معکوس استفاده نموده و آن ها را امتحان کنید.

تمرین تخته

پلانک ها یکی از بهترین راه ها برای تقویت مغز هستند. و همچنین یک روش عالی برای آزمایش پیشرفت شما می باشند. زیرا بعد از هربار تمرین کامل بدنی، مدت زمان نگه داشتن بدن در وضعیت پلانک را می توانید بسنجید.

بورپی

همانطور که در فیزیوتراپی کل بدن شروع تمرینات با انجام یک حرکت با شدت است، می توان به عنوان حسن ختام، با حرکت آرام و بدون سختی کار را به پایان رساند. میزان استقامت بدن با بورپی سنجیده می شود. بورپی شامل: پریدن، هل دادن به سمت بالا و چمباتمه زدن است.

نکته مهم در هنگام انجام حرکات فیزیوتراپی برای همه اعضای بدن

توجه داشته باشید که در صورت آسیب متوسط و شدید بدنی اصلا قادر به انجام برخی از حرکات نخواهید بود و سهل انگاری در این زمینه می تواند خطرات زیادی برای شما داشته باشد پس حتماً قبل از انجام این تمرینات در منزل با پزشک خود راجع به تعداد، شدت و نوع تمرینات صحبت کرده و از او مشورت بگیرید.

جمع بندی

فیزیوتراپی کل بدن با توجه به سیستم بدنی فرد انجام می شود اگر فرد بدن سالمی داشته باشد و تمرینات فیزیوتراپی را با هدف تقویت عضلات خود انجام دهد، این تمرینات برای او خطرناک، نیست و می تواند کمک کننده نیز باشد. اما در هر حال افراد هنگام انجام تمرینات فیزیوتراپی حتماً باید با فیزیوتراپ مشورت نمایند.

مرکز فیزیوتراپی مدنی طرف قرار داد بسیاری از بیمه های رسمی کشور. شما می توانید برای دریافت نوبت با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن‌های تماس:
۰۲۱-۷۷۴۵۷۲۹۲
۰۲۱-۷۷۴۵۹۵۴۵

● ساعات پاسخگویی: از ۱۰ صبح تا ۸ شب
● حتی روزهای تعطیل