دستگاه های برقی در فیزیوتراپی

دستگاه های فیزیوتراپی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

 فواید استفاده از دستگاه های برقی در فیزیوتراپی

فواید دستگاه های برقی در فیزیوتراپی بر پزشکان پوشیده نیست. الکتروتراپی از سیگنال های الکتریکی برای مختل کردن توانایی بدن در انتقال سیگنال های درد عصبی به مغز، استفاده می کند. این به طور موثر سیگنال های درد را که بدن با استفاده از رویکرد (دروازه) برای کاهش درد به مغز ارسال می کند، تحت تاثیر قرار می دهد. استفاده از این رویکرد در سایر روش های درمانی مانند استفاده از مسکنی موضعی می باشد.

دستگاه های فیزیوتراپی

با این حال، به طورکلی ثابت شده که الکتروتراپی نسبت به بسیاری از انواع داروها ابزار مفیدتری برای کاربرد نظریه دروازه می باشد. علاوه بر کاهش درد، جریان الکتریکی می تواند به بهبود بافت در بیمارانی که آسیب بافتی دارند، کمک کند. الکتروتراپی دارای شکل های مختلفی است که از

جمله مهترین آن:

اولترا سوند از دستگاه های برقی در فیزیوتراپی

تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست، درمان تداخلی، تحریک الکتریکی عضلات و لیزر درمانی از این موارد می باشد. هم چنین مزایای بسیار متفاوتی نیز دارد. اولتراسوند از امواج صوتی برای ارتقاء التیام دردها استفاده می کند. در حالی که درمان تداخلی و تنس، از طریق دست کاری عصب، درد را کاهش می دهند. لیزر درمانی برای ترمیم بافت های آسیب دیده مفید است. این درمان می تواند بافت های آسیب دیده را با دقت بالایی مورد هدف قرار دهد.

انواع زانو درد

زانو درد می تواند به طور ناگهانی و بدون هیچ دلیل مشخصی رخ دهد. هم چنین می تواند به آهستگی در نتیجه ضربه های مکرر ایجاد شود. زانو درد درقسمت های مختلف زانو به وجود می آید. در ادامه مطلب مروری بر انواع زانو درد داریم و دلایل احتمالی بروز آن را برای شما شرح خواهیم داد.

درد قدامی زانو

به این حالت، درد کشکک فمورال نیز گفته می شود. درد در این ناحیه احساس می شود. این نوع زانو درد زمانی ایجاد می شود که کاسه زانو از موقعیت خود خارج شود. این درد معمولاً بر روی زانوی زنان جوان ورزشکار بیش تر از دیگران، اثر می گذارد. زانو درد معمولاً بر اثر انجام حرکاتی هم چون: چمباتمه زدن، راه رفتن در سربالایی یا سرپایینی یا بالا و پایین رفتن از پله ها رخ می دهد.

درد جانبی زانو

این نوع درد در قسمت بیرونی زانو ایجاد می شود. این یک نوع آسیب ناشی از استفاده بیش حد از زانو، می باشد. زمانی که تاندون باند ایلیوتیبیال تحریک شود حالت دردناکی برای فرد ایجاد می کند. این درد معمولاً در هنگام انجام فعالیت هایی هم چون: راه رفتن، دویدن یا بالا و پایین رفتن از پله ایجاد می شود.

درد داخلی زانو

این درد در امتداد قسمت داخلی زانو ایجاد می شود. هنگامی که MCL به دلیل آسیب مستقیم یا استفاده بیش از حد، تحریک شود این درد ایجاد می شود. ممکن است هنگام چمباتمه زدن، بالا و پایین رفتن از تپه، سطوح شیب دار یا پله احساس شود.

درد ناشی از پارگی رباط

این نوع درد ممکن است ناشی از ضربه مستقیم به زانو باشد. همچنین اگر زانوی خود را بچرخانید ممکن است آن را احساس کنید. در این وضعیت، درد و تورم لحظه ای رخ می دهد. دستگاه های برقی در فیزیوتراپی می توانند در مدت زمان نسبتاً کوتاه، تاثیر زیادی بر درد داشته باشند.

درد ناشی از آرتروز

این نوع درد، ممکن است در هر جایی از زانو که غضروف شکسته شده باشد، به وجود بیاید و ابتدا خفیف باشد سپس با گذشت زمان، به تدریج شدید تر شود. توجه داشته باشید این درد بعد از گذشت زمان سبب محدود کردن برخی از توانایی های شما هنگام انجام حرکاتی همچون: صاف کردن کامل زانو، بالا و پایین رفتن از پله، چمباتمه زدن می شود.

جمع بندی

الکترو تراپی یعنی استفاده از دستگاه های برقی در فیزیوتراپی، می تواند کمک مهمی در درمان بیمارانی که از درد زانو رنج می برند، باشد. این دستگاه ها نه تنها به بیمار آسیب نمی رسانند بلکه سبب بهبودی سریع تر آن ها نیز می شوند.

مرکز فیزیوتراپی مدنی طرف قرار داد بسیاری از بیمه های رسمی کشور. شما می توانید جهت گرفتن وقت با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن‌های تماس:
۰۲۱-۷۷۴۵۷۲۹۲
۰۲۱-۷۷۴۵۹۵۴۵

● ساعات پاسخگویی: از ۱۰ صبح تا ۸ شب
● حتی روزهای تعطیل