دﺳﺘﮕﺎه اﻟﮑﺘﺮواﮐﻮﭘﺎﻧﮑﭽﺮ چیست؟

دﺳﺘﮕﺎه اﻟﮑﺘﺮواﮐﻮﭘﺎﻧﮑﭽﺮ
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
 

دﺳﺘﮕﺎه اﻟﮑﺘﺮواﮐﻮﭘﺎﻧﮑﭽﺮ:

دﺳﺘﮕﺎه اﻟﮑﺘﺮواﮐﻮﭘﺎﻧﮑﭽﺮ: این‌روش شامل استفاده از جریانهای الکتریکی و وارد کردن آن به بدن توسط سوزنهای کوچک است. این سوزن‌ها‌ در نقاط طب سوزنی وارد بدن شده و از طریق تحریک شیمیایی داخل بدن و آزاد سازی اندورفین و انکفالین موجب کاهش درد و علایم فرد میشود.کاربرد الکترواکوپانچر بیشتر در بیماریهای اسکلتی عضلانی بوده و امروزه توسط متخصصین طب سوزنی و فیزیوتراپی به طور گسترده استفاده میشود.

نگاهی به فیزیوتراپی : فیزیوتراپی کمر / فیزیوتراپی زانو / فیزیوتراپی طرف قرار داد بیمه 

ﺗﺄﺛﯿﺮ اﻟﮑﺘﺮواﮐﻮﭘﺎﻧﮑﭽﺮ

از آنجایی که نقاط الکترو اکوپانچر با طب سوزنی یکی است لذا ساز و کارهای آن مشابه با این درمان قدیمی است تاثیر اصلی این درمان در مشکلات مزمن است که با آزاد سازی انکفالین و اندورفین باعث ایجاد واکنشهای شیمیایی ترمیمی و ضد درد در بدن میگردد،همین واکنشها باعث میشوند که جریان خون در بدن افزایش یافته و ترمیم دوباره از سر گرفته شود.

نگاهی مدرن به این دستگاه :

در مقالات جدید تاثیر الکترواکوپانچر در دردهای مزمن عضلانی اسکلتی به اثبات رسیده است و در حال حاضر در کلینیک فیزیوتراپی و طب سوزنی استفاده میشود این روش در کنار درمانهای دیگر فیزیوتراپی به صورت مکمل استفاده میشود و باعث میشود تاثیر درمان بیشتر شده و زمان رسیدن به نتیجه ی مطلوب کوتاهتر شود.

موارد استفاده دیگر این دستگاه :

این دستگاه همچنین در مواردی مانند فیزیوتراپی دست، فیزیوتراپی کمر، فیزیوتراپی زانو هم کاربردهایی دارد. (تركيب جريان الكتريكى و دراى نيدلينگ هم ميتونه خيلى موثر باشه?)
در اين بيمار عزيزمون كه به دنبال پيچ خوردگى و شكستگى فيبولا در مچ پا درد زيادى داشتن،الكترواكوپانچر انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن‌های تماس:
۰۲۱-۷۷۴۵۷۲۹۲
۰۲۱-۷۷۴۵۹۵۴۵

● ساعات پاسخگویی: از ۱۰ صبح تا ۸ شب
● حتی روزهای تعطیل