فیزیوتراپی

فیزیوتراپی
زمان مطالعه: 2 دقیقه

فیزیتراپی چیست؟

فیزیوتراپی آرتروز زانو/ فیزیوتراپی دیسک گردن/فیزیوتراپی کمر/  فیزیوتراپی مدنی در شرق تهران مرکزی تخصصی برای افرادی که به انواع خدمات فیزیوتراپی نیاز دارند.

فیزیوتراپی یکی از شاخه های درمانی در حوزه علوم پزشکی است که از طریق ارزیابی و بررسی اختلالات جسمی و حرکتی ناشی از طیف وسیعی از بیماریها ( ارتوپدی ، مغز و اعصاب  ، قلبی ، ریوی ، زنان ، اطفال ، پوست و ….) ، با اتخاذ پروتکل های درمانی متنوعی که شامل استفاده از عوامل فیزیکی، حرکت درمانی و تکنیکهای دستی در پیشگیری،درمان و بازتوانی این اختلالات حرکتی نقش موثری ایفا می کند.

فیزیوتراپیست ها متخصصین حرکت و عملکرد فیزیکی هستند ، آنها با همکاری و کمک بیماران خود به آنها کمک می کنند تا بر مشکلات حرکتی خود فائق بیایند . مشکلاتی که ممکن است از بدو تولد وجود داشته اند و یا از ضربه تصادف بوجود آمده باشند و یا در اثر مرور زمان و روند پیری رخ داده باشند .

 فیزیوتراپی می تواند کمک کند که آسیب دیدگیها بهبود یابند ، درد و التهاب کم شود و در نهایت حرکت افزایش یابد یا تنظیم گردد .

یک فیزیوتراپیست با گوش دادن به حرف های شما وکشف خواسته ها و نیاز های حرکتی روزمره شما ،  میتواند برای شما یک برنامه درمانی مناسب با توجه به شرایط زندگی شما طراحی کند تا از وقوع آسیب بیشتر جلوگیری شود .

فیزیوتراپیست ها ، جراح ها و پزشکان و سایر رشته های پزشکی اغلب در قالب یک تیم درمانی برای مدیریت و رفع بیماری شما عمل خواهند کرد .

فیزیوتراپیست ها از چه تکنیک های درمانی استفاده می کنند ؟

فیزیوتراپیست ها آموزش دیده اند تا بیماری شما را ارزیابی کنند ، مشکل را تشخیص داده و به شما در فهم مشکل کمک کنند . در زیر به برخی از روش ها و تکنیک های متداول فیزیوتراپی اشاره می کنیم :

  1. تمرینات تقویتی و حرکات اصلاحی
  2. موبیلیزاسیون و منیپولاسیون مفصل برای افزایش حرکت و کاهش سفتی
  3. باز آموزی عضلات برای بهبود کنترل حرکتی
  4. موبیلیزاسیون بافت نرم ( آزاد سازی بافت همبندی – عضلانی ) و ماساژ درمانی
  5. طب سوزنی و سوزن خشک
  6. آب درمانی
  7. کینزیوتیپینگ عضلانی برای ورزشکاران

 

نگاهی به انواع فیزیوتراپی ها :

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن‌های تماس:
۰۲۱-۷۷۴۵۷۲۹۲
۰۲۱-۷۷۴۵۹۵۴۵

● ساعات پاسخگویی: از ۱۰ صبح تا ۸ شب
● حتی روزهای تعطیل