مزایای بهره گیری از فیزیوتراپی

فیزیوتراپی مدنی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

بیان مزایای بهره گیری از فیزیوتراپی

مزایای بهره گیری از فیزیوتراپی بی شمار است. فیزیوتراپی درمانی برای جایگزینی تحرک و عملکردهای بدن است. این روش بسیاری از مشکلات بدنی را درمان و برطرف می کند. هنگامی که فردی از درد رنج می برد، پزشکان اغلب داروهای مسکن برای او تجویز می کنند. اما این راه کار مقطعی بوده و راه حل طولانی مدت نیست.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی مدنی با محیطی کاملا مجهز و کادری تخصصی در خدمت شماست. این مجموعه طرف قرار داد بسیاری از بیمه ها بوده و شما عزیزان می توانید برای مراجعه به این مرکز با شماره های داخلی سایت تماس حاصل بفرمایید

در این وضعیت پزشکان فیزیوتراپ، برای درمان دردها و آسیب های مراجعین خود اقدام به دادن تمرینات مختلف بدنی می کنند. گفتنی است که این روش نتایج آهسته و پیوسته دارد.

متخصصان نه تنها مشکل به وجود آمده را حل می کنند بلکه از عود نکردن آن نیز اطمینان حاصل خواهند کرد. لازم به ذکر است که تمرینات داده شود توسط فیزیوتراپ، تنها مختص به کلینیک و مطب نیست و برای منزل نیز تمرینات خاص برای فرد آسیب دیده تجویز می شود. مهم ترین وظیفه این درمانگر ها، بازگرداندن حالات ذهنی و عاطفی برای بهبود سلامت فرد، می باشد.

فیزیوتراپی کمر

مزایای بهره گیری از فیزیوتراپی

فیزیو تراپی برای افرادی که آسیب هی نخاعی یا عصبی دیده اند بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. بهره گیری از فیزیوتراپی می تواند افرادی که مبتلا به انواع ناتوانی های جسمی هستند را به زندگی عادی بازگرداند. استفاده از این علم در جهت بهبود عملکرد افراد ناتوان یا کم توان مزایای بسیاری دارد که در ادامه به هر یک آن ها اشاره کرده و توضیح مختصری ارائه خواهیم کرد.

کاهش درد

مهم ترین مزیت بهره گیری از فیزیوتراپی، کاهش درد است. تمرینات و تکنیک های درمانی مانند: تحرک مفصل، ضربه زدن، سونوگرافی یا تحریک الکتریکی به عملکرد عضلات و مفاصل کمک به سزایی می کند. در این راستا در بیشتر مواقع درد نیز تا حد بسیار زیادی کاهش یافته یا از بین می رود.

بهبود در حرکت

در فیزیو تراپی با انجام تمرینات کششی و تقویتی، توانایی حرکت را در افراد افزایش می دهد. جالب است بدانید که بیشتر مشکلات مربوط به حرکت که شامل: مشکل در راه رفتن، حرکت یا ایستادن هستند، با استفاده از این روش برطرف می گردد و در برخی موارد فرد آسیب دیده نیز به طور کامل درمان می شود.

بر طرف کردن مشکلات جسمی

افراد با افزایش سن در معرض خطر مشکلات مربوط به تعادل قرار می گیرند. این معضل به دلیل آن است که با کهولت سن، تراکم استخوان ها شروع به کم می شوند و به دنبال آن، قدرت عضلانی تا حد زیادی از بین می رود. یکی از مزایای بهره گیری از فیزیوتراپی این است که با تقویت عضلات به ثبات بدن کمک می کند.

کاهنده درد

افرادی که جراحی های کوچک یا بزرگ انجام می دهند تا مدت ها از درد ناشی از آن، گلایه می کنند. برای حل این مشکل توصیه می شود افراد قبل از انجام هر گونه عمل جراحی، با گذراندن چند جلسه فیزیوتراپی، به بهبود شرایط بدنی خود بعد از جراحی کمک خواهند کرد.

بهبود بعد از ورزش های سنگین

برخی از افراد یا ورزشکاران بعد از انجام فعالیت های سخت ورزشی دچار آسیب های جدی می شوند. متخصصان برای حل این معضل، با دادن تمرینات ریکاوری مناسب به افراد جهت بازگشت به تمرینات ورزشی قبل خود، کمک می کند.

حل مشکلات ناشی از افزایش سن

با افزایش سن بسیاری از مشکلات مفصلی مانند: آرتریت، آرتروز، پوکی استخوان و غیره به سراغ افراد می آید در چنین وضعیتی با کمک از یک متخصص فیزیوتراپ می توانید تا حد زیادی بهبود پیدا کرده و مانند سنین جوانی، به فعالیت های روزانه خود برسید. این درمان به طر قطع برای همه افراد تاثیر داشته و تا حد زیادی توان و قوه آنان را باز می گرداند.

درمان اختلالات ناشی از اعصاب

فیزیوتراپی به طور موثر می تواند مشکلات و اختلالات ناشی از اعصاب را درمان کند. هم چنین به بهبودی افرادی که دچار آسیب های نخاعی، سکته مغزی و آسیب های مغزی هستند را درمان کند. گفتنی است که انجام فیزیوتراپی مداوم و مکرر سبب کنترل بیماری در اعصاب می شود.

کمک به تقویت ریه ها

افراد با انجام تمرینات فیزیوتراپی می توانند ریه ها و قلب خود را تا حد زیادی تقویت نمایند. این روش تنها برای بیماران ریوی و قلبی نیست و توصیه می شود حتی افراد سالم و جوان نیز از این تمرینات بهت بهبود عملکرد این دو عضو، بهره ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن‌های تماس:
۰۲۱-۷۷۴۵۷۲۹۲
۰۲۱-۷۷۴۵۹۵۴۵

● ساعات پاسخگویی: از ۱۰ صبح تا ۸ شب
● حتی روزهای تعطیل